Sport

Hogyan melegítsünk fel egy röplabda mérkőzés előtt?

A csapattal való felmelegedés elősegíti a társat.

Thinkstock képek / Comstock / Getty képek

A játéktudás és a csapatkommunikáció mellett a röplabda erőt, rugalmasságot, mozgékonyságot és erőt igényel. A játék során a fizikai képesség maximalizálásának egyik kulcsa egy dinamikus bemelegítés a meccs előtt, amely magában foglalja a kardiovaszkuláris tevékenységeket, a fúrókon át futást és a kiszolgálás gyakorlását. Találja meg a test összes fő izomcsoportját és lélegezze fel magát, hogy szembenézzen az ellenfél csapatával.

1.

A meccs elõtt 30–45 percet engedjen meg egy átfogó bemelegítési programnak. Melegítsen fel az egész röplabdacsapatdal, egyenruhájában, hogy támogassa a társat. Készítsen pozitív környezetet az öltözőben a bemelegítés előtt, hogy a csapat izgalommal bírjon a meccs előtt, mielőtt sétálna az udvarra.

2.

Végezzen legalább 10 perces könnyű kardioaktivitást a testhőmérséklet növelése és a vér áramlása érdekében az izmokba. Jogging, ugró emelők és ugrókötél olyan gyakorlatok, amelyeket könnyű végrehajtani a röplabda mérkőzés előtt.

3.

Dolgozzon az áthaladó képességeken, amelyek segítik a felső test izmainak aktiválását. Két párban dolgozzon; helyezze magát 10-20 méterre a partnerétől. Dobd el a labdát a partnereddel; visszaadja a labdát neked, miközben gyakorolja a technikát és az irányítást. Ismételje meg 10 ismétlés után, majd kapcsolja be a pozíciókat.

4.

Távolítsa el a ütési hibákat úgy, hogy futtatja a ütőfúrókat a bemelegedési időszak alatt. Állítson be egy külső ütőt a bal első elülső oldalához, a másik oldalsó oldalához. Helyezzen egy beállítót a hálózat közelében jobbra. Dobj el egy labdát a szetternek, aki a külső ütésre áll; a külső ütőnek támadnia kell, mindkét külső ütő felváltva. Minden játékos próbáljon meg 10 golyót dobni egymás után anélkül, hogy egymás után két hibát követne el.

5.

Befejezze a bemelegítő edzést a gyakorlással. A kiszolgálás a röplabda mérkőzés egyik legfontosabb aspektusa, és különbséget tehet a játék nyerése és elvesztése között. A gyakorlás 5-10 percig tart a meccs előtt, így javulhat a játékba vetett bizalom. Összpontosítson a sebességre és a pontosságra, és törekedjen legalább 10-20 ismétlésre.

A dolgok szükségesek

• Ugrókötél
  • Röplabda

Tippek

• Növelje a csapat magabiztosságát pozitív megerősítésekkel a bemelegítés során. Mutassa meg támogatását a többi játékosának azzal, hogy bólozza képességeit. Ösztönözze a győztes hozzáállást az egész csapatban.
  • A meccs után 10-15 percig nyújtjon, hogy enyhítse a kopott izmok szorítását. Tartsa az egyes szakaszokat 20–30 másodpercig, és foglalja magában a test felső és alsó szakaszát is.