Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

A labdakezelő gyakorlatok a foci gyakorlatok kritikus részét képezik.

Goodshoot / Goodshoot / Getty Images

A focipálya akár 130 yard hosszú is lehet. Szüksége van készségre, agilitásra és kitartásra, ha azt várja, hogy futball-labdát rúgjon ezen a területen és az ellenfél játékosai körül. A focimeccsen való győzelemhez szükséges alapvető tudnivalókat a gyakorlatban fejleszted ki. A napi foci gyakorlatnak 60–90 perc hosszúnak kell lennie, és fel kell készülnie a helyzetekre és a lehetőségekre, amelyekkel a játék során találkozhat.

Bemelegítés

A sérülések kockázatának csökkentése és a pulzusszám növelése érdekében melegítsen fel, mielőtt elkezdi a foci gyakorlatokat. Indítsa el a bemelegítést egy könnyű 15-20 perces kocogással a pályán. A kocogás növeli a szív-érrendszeri kitartást. Kocogás után kb. 10 percet töltsön el szakaszokon. A nyújtás növeli a mozgási tartományt és növeli az agilitását. A foci az egész testét használja, de elsősorban a statikus lábhosszokra fókuszál. A lábujj érintése és az álló négyrétű szakasz nyújtása, amelyet úgy kap meg, hogy megragadja a bokáját, és a sarokát a fenék felé irányítja, minimalizálja a sérülések esélyét a focipályán.

Részhajrák

A futball játék hirtelen energiaforrásokból áll. Az ilyen típusú tevékenységekhez használja a gyakorlási idejét az anaerob állóképesség javításához. Ezt úgy érheti el, hogy sprint-terepet hajt végre a terepen. Próbáljon kétszer-négyszor sprintni a mezőn. Adj magadnak egy 30 másodperces pihenést a sprintok között. Más játékosok versenyzése motiválhatja Önt a terepen gyorsabb futásra.

Labdakezelés

A labdakezelés alapvető készség a focisták számára, akiknek meg kell tanulniuk a labda csak lábukkal történő irányítását, mivel csak a kapusok érinthetik a labdát a kezükkel. Állítson be öt – 10 kúpot egyenes vonalban a mezőn. Helyezze a kúpokat körülbelül 3 lábnyira egymástól. Gyakorold a csöpögést a kúpokon történő szövés közben, miközben irányítják a labdát. A labda mozgatásához használja mindkét láb belső és külső szélét. Ha jártas lesz a kúpok átpörgetésében, cserélje ki a kúpokat csapattársakra. Míg ezek a csapattársak enyhe ellenállást mutatnak, próbáld meg dobni a labdát körülöttük.

Elhaladó

Az Adept áthalad a labdát a pályán, hogy a csapat gólt szerezzen. Gyakorold körülbelül öt percig a labdát oda-vissza a csapattársakkal. Összpontosítson a képesség fejlesztésére, hogy gyorsan leállítsa a labdát és adja vissza. Gyakorold azt is, hogy a labdát átvisszük a pályán, és oda-vissza továbbítsuk a csapattársunkkal. Ne felejtsd el kissé rúgni a labdát a csapattársad elõtt, miközben mindketten futsz, így mozgó célra haladsz. Gyakorold ezt az áthaladó fúrót kb. 10 percig. Fokozatosan növelje sebességét, ha a labdát átviszi a pályán a csapattársával.

Lövés

A lövések gólt szereznek, ami lehetővé teszi a csapatod számára a mérkőzés megnyerését. Helyezze a labdát a kapu eleje körül különböző helyekre. Próbáld meg rúgni a labdát a kapus elől közeli és nagy távolságról. Próbáljon meg 10 lövést a célba. A gyakorlatnak ez a része szintén jó edzést nyújt a kapusának, mivel megpróbálja blokkolni a bejövő lövéseket. Miután az álló helyzetből rúgta a labdát, merüljön el a cél felé, és lőjön még tízszer. Döbbölje és lő a célból különböző szögekből, hogy utánozza a dinamikus megközelítést, amelyet egy játék során megtapasztalhat.

Inter-Squad Scrimmage

Végezze el a gyakorlását egy 20-30 perces csapatközösséggel, hogy gyakorolja a gyakorlott képességeit. Arra törekszen, hogy minden készségén dolgozzon ezen a sértésen. A sikkasztás jó lehetőséget kínál neked támadó és védekező képességek fejlesztésére. A gyakorlatnak ez a része elősegíti a perifériás látás fejlesztését, így jobban láthatja a terepen lévő összes szereplőt.